Miejskie Przedszkole nr 3 Ciechanów

O placówce

Przedszkole to nie budynek, to nie wyposażenie i wystrój wnętrz. Przedszkole to nie są najnowsze zabawki i meble. Nawet nie plac zabaw i nie duże, widne sale. Przedszkole to ludzie, którzy tam pracują i każdego dnia troszczą się o to, by dzieci czuły się jak w domu.

Miejskie Przedszkole nr 3 w Ciechanowie ma wieloletnią tradycję, bo istnieje już od początku lat 70-tych. Na przestrzeni czasu zmieniali się ludzie, którzy kierowali przedszkolem i pracowali w nim. Jednak idea przewodnia nie zmienia się nigdy: „Moje przedszkole to mój drugi dom, bo stawia na mnie, na moje szczęśliwe dzieciństwo i na mój wszechstronny rozwój”.

Dyrekcja, nauczyciele i cała pozostała kadra nie ustaje w wysiłkach by atmosfera panująca w przedszkolu zachęcała rodziców do pozostawiania swoich dzieci pod opieką naszego przedszkola.

Koncepcja pracy przedszkola nakłada na nauczycieli obowiązek wspierania rozwoju każdego dziecka. Poprzez udział w wielu formach zajęć, w zabawach oraz w codziennych czynnościach samoobsługowych, dzieci nabywają wiele nowych doświadczeń, uczą się samodzielności, poznają świat i uczą się funkcjonować w społeczeństwie.

Zajęcia z dziećmi odbywają się w sześciu bezpiecznych salach dydaktycznych, wyposażonych w potrzebne pomoce. Z każdą z grup pracują dwie nauczycielki, a w najmłodszych grupach również pomoc nauczyciela. W pracy z dziećmi wykorzystujemy wiele metod wpływających na całościowy ich rozwój, są to np. wspierające rozwój fizyczny: Gimnastyka twórcza R. Labana, K. Orffa, Kniessów, ruchu rozwijającego W. Sherborne. Na rozwój funkcji poznawczych wpływa Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz i Dziecięca Matematyka E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Dzieci mają szansę w naszym przedszkolu rozwijać swoje uzdolnienia, śpiewają, tańczą, rysują i malują.

Zajęcia z logopedii oraz zajęcia z pedagogiem specjalnym dają dzieciom szansę wyrównania pewnych braków, a zajęcia z języka angielskiego pozwalają rozwijać nowe kompetencje.  O to, by dzieci otrzymywały na czas posiłki i przebywały w czystości dba personel obsługi. Nasza kuchnia słynie ze smakowitych posiłków, które szybko znikają z talerzy.

Po zajęciach dydaktycznych dzieci mogą swobodnie się bawić i samodzielnie organizować sobie czas. Dużą porcję ruchu dzieci otrzymują na przedszkolnym placu zabaw, gdzie mogą korzystać z bezpiecznych i przystosowanych do ich wieku sprzętów i zabawek. Poprzez wspólną zabawę dzieci rozwijają się w każdej sferze: ruchowej, poznawczej, społecznej i emocjonalnej.