Miejskie Przedszkole nr 3 Ciechanów

Jubileusz 50-lecia Miejskiego Przedszkola nr 3

Przedszkole to nie budynek, to nie wyposażenie i wystrój wnętrz. Przedszkole to nie są najnowsze zabawki i meble. Nawet nie plac zabaw i nie duże, widne sale. Przedszkole to ludzie, którzy tam pracują i każdego dnia troszczą się o to, by dzieci czuły się jak w domu….

Przedszkole nr 3 w Ciechanowie powstało 50-lat temu -10 stycznia 1972 r. Początkowo  było placówką jednooddziałową i przez 20 lat mieściło się w budynku przy ul. Wyzwolenia 15.

Decyzją Prezydenta Miasta od 1 lipca 1992 r. zostało przeniesione do budynku przy ulicy Sienkiewicza 26 A, w którym mieści się do dziś. Natomiast od 1 września 2002 r. zostało połączone z sąsiadującym Miejskim Przedszkolem nr 7.

W jubileuszowym 2022 roku w Miejskim Przedszkolu nr 3 odbyła się uroczystość upamiętniająca tych minionych 50 lat. Dnia 1 czerwca do przedszkola zaproszeni byli rodzice, którzy wraz z dziećmi ze wszystkich grup mogli uczestniczyć w przygotowanej części artystycznej poprzedzonej przemową Pani Dyrektor oraz krótką prezentacją dotyczącą historii naszej placówki. Rodzice oraz dzieci nagrodzili ogromnymi brawami pokaz umiejętności recytatorskich, tanecznych i wokalnych swoich pociech. Kolejnym dniem, który wpisał się w obchody jubileuszu był 3 czerwca, kiedy do przedszkola przybyli zaproszeni goście: z Urzędu Miasta, Parafii św. Jozefa, zaprzyjaźnionych przedszkoli, szkół i instytucji. W ich obecności w występie uczestniczyli oprócz dzieci, również byli abosolwenci. Goście włączyli się we wspólne odśpiewanie hymnu "Trójki". Na ręce Pani Dyrektor przekazano upominki dla "Jubilata" oraz bukiety pięknych kwiatów. Ostatnim akcentem tejże uroczystości był tort, a potem poczęstunek dla obecnych uczestników tego wydarzenia.